Friday December 06, 2019
Sayre
67
Friday, December 06
Final
Susquehanna-Bradford County Challenge
East Stroudsburg South
50
Friday, December 06
Final
@ Berwick Joseph Nespoli Memorial Tournament
Friday, December 06
Final
Friday, December 06
Final
Friday, December 06
Final
Friday, December 06
Final - OT
Red Wallace Memorial Scholarship Game
Friday, December 06
Final
Friday, December 06
Final
Friday, December 06
Final
Friday, December 06
Final
Friday, December 06
Final
Sullivan County
60
Friday, December 06
Final
Sullivan County Tip-Off Tournament Sullivan County Tournament
Wyalusing Valley
53
Friday, December 06
Final
@ Blue Ridge HS Susquehanna-Bradford County Challenge
Manheim Township
60
Friday, December 06
Final
Manheim Tip-Off Tournament
Selinsgrove
48
Berwick
40
Friday, December 06
Final
Joseph Nespoli Memorial Tournament
Stroudsburg
43
Friday, December 06
Final
Lake Region Tip-Off Tournament
Saturday December 07, 2019
Emmaus
33
Saturday, December 07
Final
Bucktail
32
Saturday, December 07
Final
Boys Latin
70
Dallas
65
Saturday, December 07
Final
Saturday, December 07
Final
Saturday, December 07
Final
Saturday, December 07
Final
Joseph Nespoli Memorial Tournament third-place game
Sayre
61
Saturday, December 07
Final
@ Blue Ridge HS Susquehanna-Bradford County Challenge
Cardinal O'Hara
70
Saturday, December 07
Final
Meadowbrook Christian
31
Saturday, December 07
Final
@ Sullivan County Sullivan County Tip-Off Tournament third-place game
Elizabethtown
65
Saturday, December 07
Final
@ Manheim Township Manheim Tip-Off Tournament third-place game
Wyalusing Valley
49
Saturday, December 07
Final
Susquehanna-Bradford County Challenge
Monticello (N.Y.)
44
Saturday, December 07
Final
Lake Region Tip-Off Tournament championship game
Saturday, December 07
Final
Sunday December 08, 2019
Hunter College High School (NY)
43
Sunday, December 08
Final
Monday December 09, 2019
South Williamsport Area
51
Monday, December 09
Final
Monday, December 09
Final
Towanda Area
54
Monday, December 09
Final
Monday, December 09
Final
Monday, December 09
Final
Monday, December 09
Final
@ Carbondale HS Jerry Finan Memorial Tournament
Monday, December 09
Final
Monday, December 09
Final - OT
Monday, December 09
Final
Monday, December 09
Final
Bloomsburg
55
Berwick
40
Monday, December 09
Final
Monday, December 09
Final
Monday, December 09
Final
Monday, December 09
Final
Jerry Finan Memorial Tournament
Tuesday December 10, 2019
Tuesday, December 10
Final
@ Carbondale Jerry Finan Memorial Tournament third-place game
Tuesday, December 10
Final
Tuesday, December 10
Final
Tuesday, December 10
Final
Jerry Finan Memorial Tournament third-place game
Wednesday December 11, 2019
Cardinal O'Hara
64
Wednesday, December 11
Final
Wednesday, December 11
Final
Wednesday, December 11
Final
Williamsport Area
48
Wednesday, December 11
Final - OT
Wednesday, December 11
Final
Wednesday, December 11
Final
Wednesday, December 11
Final
Wednesday, December 11
Final
Wednesday, December 11
Final
Southern Columbia
36
Berwick
42
Wednesday, December 11
Final
Hughesville
48
Wednesday, December 11
Final
Thursday December 12, 2019
Thursday, December 12
Final
Thursday, December 12
Final
Thursday, December 12
Final
Thursday, December 12
Final
Friday December 13, 2019
Friday, December 13
Final
@ Lackawanna Trail HS Cal King Memorial Tournament
Friday, December 13
Final
Pottsville Area
37
Friday, December 13
Final
Friday, December 13
Final - 2OT
Friday, December 13
Final
Friday, December 13
Final
Williamsport Area
35
Friday, December 13
Final
Marian Catholic
72
Friday, December 13
Final
Friday, December 13
Final
Cal King Memorial Tournament
Saturday December 14, 2019
Norristown Area
67
Saturday, December 14
Final
@ Archbishop Wood HS Diane Mosco Foundation Shootout
Saturday, December 14
Final
@ Lackawanna College
Saturday, December 14
Final
@ Lackawanna Trail HS Cal King Memorial Tournament third-place game
Saturday, December 14
Final
@ Lackawanna College Conference Challenge Conference Challenge
Saturday, December 14
Final
Saturday, December 14
Final
Cal King Memorial Tournament championship game
Saturday, December 14
Final
@ Lackawanna College Conference Challenge
Saturday, December 14
Final
Archbishop Carroll
76
Saturday, December 14
Final
Saturday, December 14
Final
Monday December 16, 2019
Monday, December 16
Final
Game moved up for weather.
Monday, December 16
Final
Game moved up for weather.
Wyalusing Valley
58
Monday, December 16
Final
Towanda
30
Monday, December 16
Final
Wednesday December 18, 2019
Wednesday, December 18
Final
East Stroudsburg Notre Dame
55
Wednesday, December 18
Final
Wednesday, December 18
Final
Wednesday, December 18
Final
Central Columbia
70
Wednesday, December 18
Final
Wednesday, December 18
Final
Wednesday, December 18
Final
Wednesday, December 18
Final
Wednesday, December 18
Final
Wednesday, December 18
Final
Wednesday, December 18
Final
Thursday December 19, 2019
Thursday, December 19
Final
Thursday, December 19
Final
East Stroudsburg Area North
41
Thursday, December 19
Final
Thursday, December 19
Final
Thursday, December 19
Final
Thursday, December 19
Final
Thursday, December 19
Final
Thursday, December 19
Final
Thursday, December 19
Final
Williamsport Area
39
Thursday, December 19
Final
Friday December 20, 2019
Friday, December 20
Final
Friday, December 20
Final
Friday, December 20
Final
Friday, December 20
Final
Friday, December 20
Final
Friday, December 20
Final
Friday, December 20
Final
Friday, December 20
Final
Sullivan County HS
71
Friday, December 20
Final
Saturday December 21, 2019
Northumberland Christian
48
Saturday, December 21
Final
Towanda
Saturday, December 21
Postponed
Saturday, December 21
Final
Saturday, December 21
Final
Dunmore
51
Mount Carmel Area
44
Saturday, December 21
Final
2nd Annual Coal Crack 2nd Annual Coal Crack
Pocono Mountain East
42
Saturday, December 21
Final
Father Judge HS
51
Saturday, December 21
Final
Saturday, December 21
Final
Saturday, December 21
Final
Berwick
32
Central Columbia
53
Saturday, December 21
Final
@ Bloomsburg University
Saturday, December 21
Final
@ Barclays Center (Brooklyn, NY)
Monday December 23, 2019
Pocono Mountain West
25
Monday, December 23
Final
Williamsport Area
69
Monday, December 23
Final
Monday, December 23
Final
Northeast Bradford
44
Monday, December 23
Final
East Stroudsburg Notre Dame
67
Monday, December 23
Final
Monday, December 23
Final
Stroudsburg
48
Monday, December 23
Final
Monday, December 23
Final
Monday, December 23
Final
Bloomsburg
51
Monday, December 23
Final
Thursday December 26, 2019
Thursday, December 26
Final
@ North Pocono James Akens Holiday Tournament
Thursday, December 26
Final
@ Wyoming Valley Catholic Youth Center McGrane Memorial Tournament
East Stroudsburg South
43
Thursday, December 26
Final
@ Honesdale Honesdale Jaycees Holiday Tournament
Pocono Mountain East
66
Thursday, December 26
Final
James Akens Holiday Tournament
Thursday, December 26
Final
@ Wyoming Valley Catholic Youth Center McGrane Memorial Tournament
Thursday, December 26
Final
Honesdale Jaycees Holiday Tournament
Friday December 27, 2019
Parkland
52
Friday, December 27
Final
@ William Allen HS William Allen Christmas Tournament William Allen Christmas Tournament
East Stroudsburg Area North
69
Friday, December 27
Final
@ Delaware Valley Milford-Matamoras Rotary Tournament
Friday, December 27
Final
@ Susquehanna HS Susquehanna County Christmas Tournament
Friday, December 27
Final
@ Wyoming Valley Catholic Youth Center McGrane Memorial Tournament third-place game
Friday, December 27
Final
@ Carbondale Peter Turonis Memorial Tournament
Friday, December 27
Final
@ Lackawanna College Lynett Memorial Tournament
Pocono Mountain West
57
Friday, December 27
Final
@ Hazleton Area Hazleton Christmas Tournament
Ross Corners Christian Academy (N.Y.)
28
Friday, December 27
Final
@ Northeast Bradford Northeast Bradford Christmas Tournament
Minisink Valley (N.Y.)
52
Friday, December 27
Final
@ Milford-Matamoras Rotary Tournament
Stroudsburg Area
66
Friday, December 27
Final
@ Riverside HS Taylor Lions Tournament Taylor Lions Tournament
Friday, December 27
Final
Taylor Lions Tournament
Friday, December 27
Final
Susquehanna County Christmas Tournament
Friday, December 27
Final
Mount Carmel Area
55
Friday, December 27
Final
Cougar Holiday Tournament
Friday, December 27
Final
@ Wyoming Valley Catholic Youth Center McGrane Memorial Tournament championship
Friday, December 27
Final
@ Lackawanna College Lynett Memorial Tournament
Berwick
53
State College
69
Friday, December 27
Final
State College Christmas Tournament
Friday, December 27
Final
Peter Turonis Classic
Saturday December 28, 2019
Berwick
40
Freiere Charter
42
Saturday, December 28
Final
@ State College HS State College Christmas Tournament third-place game
Panther Valley
63
Saturday, December 28
Final
Northeast Bradford
43
Saturday, December 28
Final
Panther Christmas Tournament championship game
Danville Area
56
Saturday, December 28
Final
Pocono Mountain East
37
Saturday, December 28
Final
@ North Pocono James Akens Holiday Tournament third-place game
William Allen
63
Saturday, December 28
Final
William Allen Christmas Tournament championship game
Saturday, December 28
Final
@ Susquehanna HS Susquehanna County Christmas Tournament third-place game
East Stroudsburg South
60
Saturday, December 28
Final
@ Honesdale Honesdale Jaycees Holiday Tournament third-place game
Saturday, December 28
Final
James Akens Holiday Tournament championship game
Saturday, December 28
Final
Milford-Matamoras Rotary Tournament
Saturday, December 28
Final
Susquehanna County Christmas Tournament championship
Saturday, December 28
Final
Cougar Holiday Tournament championship game
Saturday, December 28
Final
Honesdale Jaycees Holiday Tournament championship game
Sunday December 29, 2019
Sunday, December 29
Final - OT
@ Lackawanna College Lynett Memorial Tournament third-place game
Stroudsburg
76
Sunday, December 29
Final
@ Riverside Taylor Lions Tournament third-place game
Sunday, December 29
Final
Peter Turonis Classic third-place game
Sunday, December 29
Final - 2OT
Taylor Lions Tournament championship game
Sunday, December 29
Final - 2OT
@ Carbondale Peter Turonis Classic championship game
Sunday, December 29
Final
@ Lackawanna College Lynett Memorial Tournament championship game
Monday December 30, 2019
McLean (Md.)
41
Monday, December 30
Final
Monday, December 30
Final
Monday, December 30
Final
Williamsport
46
Monday, December 30
Final
Monday, December 30
Final
Monday, December 30
Final
Thursday January 02, 2020
Thursday, January 02
Final
Danville Area
42
Thursday, January 02
Final
Friday January 03, 2020
Friday, January 03
Final
Friday, January 03
Final
Friday, January 03
Final
Crestwood *
63
Berwick
32
Friday, January 03
Final
Friday, January 03
Final
Friday, January 03
Final
Friday, January 03
Final
Friday, January 03
Final
Friday, January 03
Final
Friday, January 03
Final
Old Forge *
39
Dunmore
52
Friday, January 03
Final
Saturday January 04, 2020
Saturday, January 04
Final
Saturday, January 04
Final
Sankofa Freedom Academy Charter School
48
Saturday, January 04
Final
Saturday, January 04
Final
Saturday, January 04
Final
Saturday, January 04
Final
Berks Catholic
29
Saturday, January 04
Final
Saturday, January 04
Final
Roberto Clemente Charter
25
Saturday, January 04
Final
Saturday, January 04
Final
@ Scranton High
Saturday, January 04
Final
Saturday, January 04
Final
Saturday, January 04
Final
Tuesday January 07, 2020
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
@ Lackawanna College
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Crestwood *
44
Dallas
41
Tuesday, January 07
Final
Tuesday, January 07
Final
Wednesday January 08, 2020
Wednesday, January 08
Final
Thursday January 09, 2020
Thursday, January 09
Final
Thursday, January 09
Final
Thursday, January 09
Final
Thursday, January 09
Final
Thursday, January 09
Final
Dallas *
64
Berwick
42
Thursday, January 09
Final
Thursday, January 09
Final
Thursday, January 09
Final
Thursday, January 09
Final
Friday January 10, 2020
Friday, January 10
Final
Friday, January 10
Final
Friday, January 10
Final
Friday, January 10
Final
Friday, January 10
Final
Friday, January 10
Final
Friday, January 10
Final
Friday, January 10
Final
Friday, January 10
Final
Friday, January 10
Final
Friday, January 10
Final
Saturday January 11, 2020
Saturday, January 11
Final - OT
Berwick *
53
Saturday, January 11
Final
Saturday, January 11
Final
Pocono Mountain East
43
Saturday, January 11
Final
East Stroudsburg South
59
Saturday, January 11
Final
Central Bucks West
43
Saturday, January 11
Final
Saturday, January 11
Final
Saturday, January 11
Final
Saturday, January 11
Final
Saturday, January 11
Final
Towanda Area
42
Saturday, January 11
Final - OT
Monday January 13, 2020
North Penn
57
Monday, January 13
Final
Tuesday January 14, 2020
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
@ Lackawanna College
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final - OT
Tuesday, January 14
Final - OT
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Tuesday, January 14
Final
Wednesday January 15, 2020
Wednesday, January 15
Final
Wednesday, January 15
Final
Thursday January 16, 2020
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final - OT
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final
Varsity only
Lakeland *
56
Dunmore
45
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final
Thursday, January 16
Final
Friday January 17, 2020
Friday, January 17
Final
Friday, January 17
Final
Friday, January 17
Final
Dallas *
55
Friday, January 17
Final
Friday, January 17
Final
Friday, January 17
Final
Friday, January 17
Final
Friday, January 17
Final
Saturday January 18, 2020
John Bartram
Saturday, January 18
Cancelled
@ Trinity Trinity Showcase
Sunday January 19, 2020
Sunday, January 19
Final
Monday January 20, 2020
Montrose *
49
Monday, January 20
Final
Roberto Clemente Charter School
70
Monday, January 20
Final - OT
Tuesday January 21, 2020
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Tuesday, January 21
Final
Wednesday January 22, 2020
Wednesday, January 22
Final
Wednesday, January 22
Final
Wednesday, January 22
Final
Wednesday, January 22
Final
Wednesday, January 22
Final
Wednesday, January 22
Final
Thursday January 23, 2020
Thursday, January 23
Final
Thursday, January 23
Final
Maine-Endwell (N.Y.)
71
Thursday, January 23
Final
Thursday, January 23
Final
Thursday, January 23
Final
Thursday, January 23
Final
Berwick *
31
Thursday, January 23
Final
Thursday, January 23
Final
Thursday, January 23
Final
Thursday, January 23
Final
Friday January 24, 2020
Friday, January 24
Final
Friday, January 24
Final
Friday, January 24
Final
Friday, January 24
Final
Friday, January 24
Final
Friday, January 24
Final
Friday, January 24
Final
Dunmore *
43
Friday, January 24
Final
Friday, January 24
Final
Friday, January 24
Final
Saturday January 25, 2020
East Stroudsburg South
48
Saturday, January 25
Final
Saturday, January 25
Final
Bloomsburg HS
42
Saturday, January 25
Final
Saturday, January 25
Final
Pottsville Area
59
Saturday, January 25
Final
Saturday, January 25
Final
Suspended in 3rd quarter Friday, power outage
Pleasant Valley
54
Saturday, January 25
Final
Dunmore *
48
Saturday, January 25
Final
Saturday, January 25
Final
Saturday, January 25
Final
Saturday, January 25
Final - OT
Saturday, January 25
Final
Dallas *
68
Saturday, January 25
Final
Monday January 27, 2020
Williamsport Area
56
Monday, January 27
Final
Tuesday January 28, 2020
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Berwick *
42
Dallas
69
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Tuesday, January 28
Final
Wednesday January 29, 2020
Wednesday, January 29
Final
Wednesday, January 29
Final
Weatherly
38
Wednesday, January 29
Final
Friday January 31, 2020
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final - 2OT
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Nanticoke *
53
Berwick
45
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Friday, January 31
Final
Saturday February 01, 2020
Notre Dame Jr/Sr
82
Saturday, February 01
Final
Salem Christian
34
Saturday, February 01
Final
Saturday, February 01
Final
Monday February 03, 2020
Monday, February 03
Final
Tuesday February 04, 2020
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Tuesday, February 04
Final
Thursday February 06, 2020
Thursday, February 06
Final
Thursday, February 06
Final
Thursday, February 06
Final
Thursday, February 06
Final
Thursday, February 06
Final
Thursday, February 06
Final
Thursday, February 06
Final
Nanticoke *
53
Dallas
63
Thursday, February 06
Final
Saturday February 08, 2020
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Dunmore *
33
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
@ Lackawanna College
Saturday, February 08
Final - OT
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Saturday, February 08
Final
Sunday February 09, 2020
Sunday, February 09
Final
Monday February 10, 2020
Monday, February 10
Final
Monday, February 10
Final
@ Wyoming Area Wyoming Valley Conference Division 1 playoff semifinal
Monday, February 10
Final
@ Nanticoke Wyoming Valley Conference Division 1 playoff semifinal
Weatherly Area
72
Monday, February 10
Final
Tuesday February 11, 2020
Tuesday, February 11
Final
Tuesday, February 11
Final - 2OT
Elk Lake *
66
Tuesday, February 11
Final
Tuesday, February 11
Final - OT
Tuesday, February 11
Final
Tuesday, February 11
Final
Tuesday, February 11
Final
Tuesday, February 11
Final
Tuesday, February 11
Final
Riverside *
66
Dunmore
73
Tuesday, February 11
Final
Tuesday, February 11
Final
Thursday February 13, 2020
Executive Education Academy Charter
60
Thursday, February 13
Final
Thursday, February 13
Final
Thursday, February 13
Final - OT
Thursday, February 13
Final
Thursday, February 13
Final