2018 Boys Divisional All-Stars

2018 Boys Divisional All-Stars

LACKAWANNA LEAGUE DIVISION 1 BOYS

Coach of the Year

Ken Bianchi, Abington Heights

Player of the Year

George Tinsley, Abington Heights

First Team

Leo O’Boyle, Scranton Prep

Jackson Danzig, Abington Heights

Ky’Ron Harbin, Scranton

Marc Kudrich, Valley View

Josh Hart, West Scranton

Honorable Mention

Robbie McAndrew, Scranton

Wes Simons, Scranton Prep

Shayne Merrifield, West Scranton

Corey Perkins, Abington Heights

Dylan Howanitz, Valley View

 

LACKAWANNA LEAGUE DIVISION 2 BOYS

Coach of the Year

Al Semenza, Western Wayne

Player of the Year

Blake Gearhart, Delaware Valley

First Team

Anthony DeGori, Honesdale

Elijah Rosenthal, Wallenpaupack

Zach Rovinsky, Western Wayne

Dahlton Frisbie, Western Wayne

Joey Scarfalloto, Honesdale

Honorable Mention

Colin Rickard, Honesdale

Jackson Shafer, Delaware Valley

Hassan Keys, Delaware Valley

Chris McLafferty, North Pocono

Alex Pillar, Wallenpaupack

 

LACKAWANNA LEAGUE DIVISION 3 BOYS

Coach of the Year

Al Callejas, Holy Cross

Player of the Year

Pat Galvin, Holy Cross

First Team

J.J. Glinsky, Mid Valley

Kieran Burrier, Holy Cross

Evan Carrubba, Riverside

Daniel Walsh, Dunmore

Tommy Montefour, Holy Cross

Honorable Mention

Bobby Salitsky, Carbondale

Nate Fangio, Dunmore

Joey Verespey, Old Forge

James Lewis, Lakeland

Michael Rickert, Riverside

 

LACKAWANNA LEAGUE DIVISION 4 BOYS

Coach of the Year

Lawrence Tompkins, Susquehanna

Player of the Year

Mason Deakin, Susquehanna

First Team

Rierdan Reyan, Elk Lake

Bryce Baldwin, Susquehanna

Kyle Streich, Mountain View

Jacob Peck, Montrose

Shawn Jones, Lackawanna Trail

Honorable Mention

Brennan Gilhool, Montrose

Dakota Knehr-Cook, Forest City

Sam Cosmello, Blue Ridge

Mikey Schermerhorn, Mountain View

Eric Lee, Susquehanna

 

WYOMING VALLEY CONFERENCE DIVISION 1 BOYS

Coach of the Year

Mark Belenski, Dallas

Player of the Year

Josh Samec, Hazleton Area

First Team

Jeff Planutis, Hazleton Area

Joey Parsons, Dallas

Jay Bittner, Dallas

Draig Ruff, Wyoming Valley West

Joey Grula, Hazleton Area

Honorable Mention

Da’mir Faison, Hazleton Area

Alex Charlton, Dallas

Camden Boris, Crestwood

Mike Palmiero, Crestwood

Nick Kocher, Dallas

 

WYOMING VALLEY CONFERENCE DIVISION 2 BOYS

Coach of the Year

John Beggs, Nanticoke

Player of the Year

Nate Kreitzer, Nanticoke

First Team

Sam Greenfield, Wyoming Area

Tyler Faux, Tunkhannock

Damon Beckhorn, Berwick

Will Johnson, GAR

Jawane Buckner, Meyers

Second Team

Kyre Zielinski, Wyoming Area

Aaron Zezza, Wyoming Area

Sean Harder, Tunkhannock

Kendall Brewster, Meyers

Trahjan Krupinski, Nanticoke

 

WYOMING VALLEY CONFERENCE DIVISION 3 BOYS

Coach of the Year

C.J. Kersey, Wyoming Seminary

Player of the Year

Dimitri Gnall, Wyoming Seminary

First Team

Collin Cook, Holy Redeemer

Joey Judge, Holy Redeemer

Jeremy Callahan, Wyoming Seminary

Desmond Cannon, Hanover Area

Mike Piscotty, Hanover Area

Honorable Mention

Sam Saxe, Northwest

J.D. Turosky, Holy Redeemer

Nicholas Ganter, Wyoming Seminary

Tyler Maddock, Wyoming Seminary

Matt Marchetti, MMI Prep